tanie loty do Hiszpanii
TANIE LOTY DO HISZPANII
Bilety lotnicze do Hiszpanii. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Hiszpania – ciekawostki

Swój unikalny charakter Hiszpania zawdzięcza bogactwu kultury i historii, które się w niej kryje. Wpływ wydarzeń z minionych wieków wpłynęła na ten kraj, budując tożsamość jedyną w swoim rodzaju. Ma to wpływ zarówno na dostępne tu atrakcje, różnorodność regionalną, którą dostrzeżemy podczas dłuższej podróży, zmieniając miejsce pobytu, aż po kuchnię, której bogactwo jest wręcz onieśmielające. Jak na dłoni, widoczne są wpływu rozmaitych religii i nacji, które zamieszkiwały ten kraj, tworząc coraz nowsze mieszanki kulturowe.
 
Mówiąc o ciekawostkach, warto wspomnieć o niesamowitym festiwalu, który odbywa się od 1945 roku w każdą ostatnią środę sierpnia. La Tomatina najhuczniej odbywa się w mieście Buňol – gdzie odbyła się po raz pierwszy. W czasie festiwalu na głównym placu miasta zbierają się świętujący uczestnicy, przygotowywanych jest ponad 100000 kg pomidorów, które zostają lekko rozgniecione (aby uczestnikom spotęgować zabawne doznania). Uczestnicy – przynajmniej ci, którzy brali już udział w festiwalu przychodzą dość skąpo odziani – po co niszczyć ulubione ubrania pomidorami. Później następuje najlepsze – nie skrępowana niczym zabawa, polegająca na rzucaniu w każdego, kto „się nawinie” pomidorami – z samochodów, w samochody, w przechodniów, gapiów i każdego, kto znajduje się w zasięgu. Oczywiście festiwal ma charakter zabawy i każdy, kto zjawia się w pobliżu placu wie, co go tam spotka, nie ma więc mowy o skwaszonych minach i pretensjach o zabrudzone ubrania.
 
Skoro mowa o świętach, należy nadmienić, że Hiszpanie to naród, który świętować wprost uwielbia. Znajduje się więc wiele okazji do Fiesty. Wiele świąt ma charakter religijny, lecz trudno tu szukać podobieństw do Polskich świąt kościelnych, w Hiszpanii króluje beztroska, radosna zabawa, taniec, huczna muzyka i imprezy do białego rana. Powody do świąt są różne – od wspomnianych, przez rocznice, świętowanie początku lub końca zbiorów. Bez względu na powody, każda z okazji obchodzona jest równie radośnie i z nastawieniem głównie na przednią zabawę.
 
Przed wyjazdem do Hiszpanii, warto więc przejrzeć regionalny kalendarz, w poszukiwaniu atrakcji, które możemy tam spotkać.
Tanie loty do Hiszpanii
najniższe ceny biletów lotniczych